En regresjonsanalyse gir = 2.4, SE() = 0.8, n = 30. Er X signifikant på 5 %-nivå?
Klikk for å snu kortet
t = /SE() = 2.4/0.8 = 3.0. df = 30-2 = 28. Kritisk verdi (28) ≈ 2.048. |t| = 3.0 > 2.048 → forkast : = 0. X er statistisk signifikant på 5 %-nivå. p-verdi ≈ 0.006.
Space / Enter for å snu